ته چین نی نی (+9ماهگی)

غذای کمکی شماره 33: ته چین مرغ نی نی

ته چین نی نی
@niniperarin
مناسب برای 9 ماه به بعد
مرحله (1): گوشت مرغِ بدون استخوان (به اندازه یک نارنگی ) را با پیاز و زردچوبه بگذارید تا خوب بپزد. وقتی مرغ، خوب پخت، آنرا کاملا ریش ریش کنید و کناری بگذارید.
مرحله (2): یک عدد زرده تخم مرغ خام را در ظرفی خوب بزنید. سپس کمی زعفران حل شده و یک و نیم قاشق ماست به آن اضافه کنید و هر سه را با هم مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را کنار بگذارید.
مرحله (3): در یک قابلمه، 4 قاشق غذاخوری برنج را با آب و نصف قاشق مرباخوری کره به صورت کته در آورید. پیش از آنکه آب برنج تمام شود، این کته را با ماست و زعفران و تخم مرغ (مواد مرحله 2 که آماده است )مخلوط کنید.
در قابلمه ای دیگر،نصف قاشق مرباخوری کره یا روغن را ریخته ، زمانی که قابلمه داغ شد، نصف این مخلوط را در آن بریزید و تکه های پخته شده گوشت مرغ را که ریش ریش شده، روی آن بچینید و سپس بقیه برنج را روی مخلوط تهیه شده بریزید و بگذارید دم بکشد. اگر احساس کردید برنج نیاز به آب بیشتری داشته میتوانید یکی دو قاشق آب مرغ را روی برنج بریزید تا سفت نباشد.
مرحله (4): کوچولو میتواند این ته چین را با ماست میل کند.نی نی پرارین نوش جااااان. نی نی حالشو ببر.
@niniperarin
📝 نکته:
1) استفاده از سفیده تخم مرغ برای کودکان زیر 1سال کاملا ممنوع است!! پس فقط زرده در ته چین استفاده شود.
2)از افزودن کشمش و زرشک خودداری کنید! کشمش نیز برای کودکان زیر 1 سال ممنوع است.
3)نی نی پرارین توصیه میکند زیر غذا را کم کنید چون ماست موجود در برنج زود میسوزد.
4)زعفران ضد سرطان است و معده را تقویت کرده و به هضم غذا کمک میکند. زعفران به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد!!! (البته برای نوزادان بدون اجازه پزشک نباید مصرف کنید جون مصرف نابجا و زیاد زعفران نیز خطرآفرین است).
@niniperarin