سوپ لوبیا سبز (+4 ماهگی)

غذای کمکی شماره 33: سوپ لوبیا سبز

سوپ لوبیا سبز
مناسب پایان 4ماهگی (بسیاری از پزشکان شروع غدای کمکی را از پایان 4 ماه مناسب میدانند و برخی پایان 6 ماه . درهرصورت این غذا برای روزهای آغازین غذای کمکی و بعددد از لعاب برنج و فرنی و حریره بادام، میتواند انتخاب خوبی باشد.)
@niniperarin
یک تکه فیله ران مرغ به اندازه کف دست (بدون انگشت ها✋)، 5 تکه کدو حلوایی، 1 عدد هویج کوچک نگینی خورد شده و 2 عدد لوبیا سبز (لوبيا سبز بافت سختي دارد پس اجازه بدهید جدا از سوپ خوووب بپزه!!) و 1 عدد سیب زمینی متوسط (بهتر است از قبل پخته شده باشد) را با یک لیوان آب داخل قابلمه بریزید و اجازه بدهید با شعله ملایم خوب بپزد. برای هفته اول فقط آب سوپ را به نوزاد میتوانید بدهید. از هفته دوم مواد را بعد از پختن با گوشت کوب برقی یا هر وسیله دیگری کاملا له کنید و با کمی آب سوپ مخلوط کنید و به نوزاد بدهید. نوش جااان
@niniperarin
📝نکته:
1)لوبیا سبز منبع غنی ویتامین A ،C و K است. و برای بیماریهای قلبی بسیار موثرست.لوبیا سبز منبعی غنی از آهن است و بهترین جایگزین برای گوشت قرمز از نظر جذب آهن است.
2)بهتر است کدو، کرفس، لوبیاسبز را اول پخته و بعد به سوپ کودک اضافه نمود.
3) در سوپ کودک بهتر است سیب زمینی را بشویید وبا پوست آنرا بپزید. سپس پوست آنرا جدا کرده و سیب زمینی پخته شده را به سوپ کودک اضافه کنید دقت کنید اگر بعد از پوست کندن سیب زمینی، بخش از آن سبز رنگ بود باید آنرا جدا کرده و دور بریزید!!
4)میتوان برای تغییر ذائقه میشه آب لیموی تاز رو به اندازه چند قطره در زمان خوردن به سوپ اضافه کرد.
@niniperarin