جو فراست و کودکان

موضوع: #بد_غذایی #جو_فراست #بی_اشتهایی #تغذیه
کودکتان بدغذاست؟ با التماس با گریه شما را وادار به انجام کاری که میخواد میکند؟جو فراست میگوید چه رفتاری بکنید؟!
join👉 @niniperarin❣
🎯 وقتی تهدید می‌کنید باید تهدیدتان را عملی کنید و در استمرار آن تا رسیدن به هدف کوشا باشید. در غیر اینصورت، با هر بار شکستی که در مقابل کودک‌تان می‌خورید، در نگاه او ضعیف‌تر جلوه خواهید کرد.
🎯 مغبون بازی‌های کودکانه یا فریب‌های نمایشی کودک‌تان نشوید (نمایش درد، گریه و زاری ممتد، جیغ و داد، التماس و . . . )
🎯باید به یاد داشته باشید کودک شما تا رسیدن به سن بلوغ و حتی مدتی پس از آن در چند دوره رشدی خودش را محق‌تر و ارجح‌تر از دیگران می‌بیند، پس آنچه انجام میدهید و آنچه به عنوان یک روش انتخاب کرده و عمل میکنید نباید چندان متغیر و غیرقابل پیش‌بینی باشد که باعث گیج شدن کودک شود.
🎯هیچ‌گاه از تنبیه بدنی، هتاکی، توهین و تحقیر به عنوان ابزارهای نمایش قدرت خود استفاده نکنید. باید به یاد داشته باشید اگر شما با قدرت توام با مدیریت و صبوری پیش روید زودهنگام به خواسته خود خواهید رسید ولی پس از آن باید رابطه شما و کودک‌تان در همان چارچوب قدرتمندانه توام با دوستی و انس والفت باشد نه با انبوهی از کینه و نفرت کودک نسبت به والدینش.
join👉 @niniperarin❣

 

موضوع: #بدغذایی #جو_فراست #بی_اشتهایی #تغذیه
بدغذایی از دیدگاه جو فراست متخصص روانشناسی تغذیه کودک
(قسمت اول)
کودکم بهانه گیر است و بدغذایی میکند. همین باعث شده لاغر و ضعیف شود. چکار کنم؟
علاقه یا بی‌علاقگی به غذاها حق طبیعی کودکانست و لزومی ندارد غذا خیلی عجیب وغریب باشند تا کودک آنرا دوست نداشته باشد.راه حل
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🍓 @niniperarin 🍓
1)بی‌توجهی کنید:
اگر فرزندتان از خوردن برخی غذاها امتناع میکند توجهی به موضوع نشان ندهید. اجازه دهید آنچه را كه دوست دارد بخورد و آنچه را نمیخواهد میل نکند و پس از اتمام زمان غذا خوردن، ظرف غذایش را بدون هیچ اشاره یا اهمیتی به موضوع بردارید. اگر گفت «لوبیا دوست ندارم» حساسیت نشان ندهید و چند روز بعد دوباره آن غذا را تهیه کنید. به احتمال زیاد او اینبار غذا را میخورد چون میداند که عدم علاقه او به غذا توجه کسی را جلب نکرده. مهم: نی نی پرارینی ها فراموش نکنید کودکان نوپا در مورد علاقه‌های‌شان ثبات ندارند و اگر رفتار شما درست نباشد، رفتار او تثبیت خواهد شد.
🍒 @niniperarin 🍒
2) تنوع داشته باشید:
گاهی اوقات دلیل عدم علاقه بچه‌ها به غذای خاصی طعم و مزه غذا نیست بلکه احساسی که غذا در زبان و دهان کودک ایجاد میکند، موجب این عدم علاقه خواهد شد پس اگر غذا را به شکل دیگری تهیه کنید، بچه آن را خواهد خورد.
🍊 @niniperarin 🍊
3)حق انتخاب را زیاد نکنید:
هیچگاه چند نوع خوراکی یا غذا را به کودک پیشنهاد ندهید تا از بین آنها یکی را انتخاب کند، زیرا این کار شما را با مشکل مواجه میکند و مثل اینست که قصد دارید دنبال دردسر بگردید.بهترست تا حد امکان تمام اعضای خانواده غذای یکسانی میل کنند. اگر از غذا خوردن فرزندتان راضی هستید پس از 5سالگی به او حق انتخاب بین 2 تا 3 نوع غذا را بدهید و سپس برایش تهیه کنید.
🍉 @niniperarin 🍉
4)سازش کنید:
اگر فرزندتان غذایش را نمیخورد او را تا تمام کردن غذایش سر سفره یا میز غذا ننشانید. کودکان نوپا در لجبازی فوق‌تخصص دارند و به احتمال زیاد شما را خسته کرده یا به اصطلاح از رو میبرند، پس باید با او سازش کنید مثلا بگویید 3 قاشق از غذایش را بخورد و بعد از جایش بلند شود، به هیچ وجه هم کوتاه نیایید.

🍋 @niniperarin 🍋

 

موضوع: #بد_غذایی #جو_فراست #بی_اشتهایی #تغذیه
بدغذایی از دیگاه جو فراست متخصص روانشناسی تغذیه کودک
(قسمت دوم)
🚼 چرا کودک ما چماق دارد؟
کودک ما محصول نگرش و خواسته‌های متعارف و غیرمتعارف ماست. کودکی که میگوید شیر دوست ندارد یا غذا نمیخورد یا فلان کار را دوست ندارد انجام دهد یا نمیخواهد مثل کودکان دیگر سر ساعت مشخصی بخوابد یا لجبازی‌هایش شکل قوت یافته و قدرتمندانه‌ای به خود گرفته است، کودکی است که توانسته از همان اوان کودکی، قدرتش را به نمایش بگذارد چون او از ضعف مدیریتی والدینش چماق سرکوبی برای خود آنان ساخته است.
🍳@niniperarin🍳
🚼 کودک شما فهمیده قدرتمند است🏋؟
دختر شما از پذیرشها و چشم چشمهای مکرر شما به خودش از گذشته تا به امروز، پی به توان خود و ضعف شما برده است. فراموش نکنیم خود غذا خوردن و آداب مربوط به آن و پذیرش نظر و نگاه والدین به نوعی پذیرش آداب اجتماعی هنجارگونه در گروه خانواده است. اگر قرار باشد توصیه‌ای درمانی برای شما مطرح شود، آن توصیه پیدا کردن نقشهای واقعی و سنتی هر فرد در جایگاه خانواده است، یعنی والدین نقش والدی و رهبری و کودک نقش پذیرنده و تابعی.
🍝@niniperarin🍝