دکتر هلاکویی

🔴 “میم” یا “ت” انتخاب با شما‼
join👉 @niniperarin
🚹اگر مادر شش 6 ” #ميم” را به فرزندش منتقل کند ميم هفتم “#موفقيت” خودبه‌‌خود خواهد آمد:
🔹تو محبوبي 🔹تو محترمي🔹تو مطرحي 🔹تو مهمي 🔹تو مفيدي 🔹تو مي‌فهمي.
✴ 7 ” #ت ” را هر كودکی دريافت كند، ت هشتمش #تباهي است كه انتظارش را میكشد:
🔸 تنبيه🔸توهين🔸 تهديد 🔸 تحقير 🔸 تبعيض 🔸 تنفر🔸 ترس.
🔴همه افراد شكست خورده و جامعه ستيزها و…، در كارنامه‌هاي‌خود اين”ت” ها را دارند.
#دکتر_هلاکویی

✅شما جزو كدام والدين هستيد؟
👈والدین غیر فعال: اینگونه والدین در ایجاد شادابی کودک هیچ نقشی ندارند و فرزندان آنها به نوعی یتیمان محسوب میشوند!
👈والدین سلطه گرا:  بیشتر به فکر برقراری رابطه عمودی هستن کنترل گرو نه تنها شادی کودک را تامین نمیکنند بلکه اینها را به افسردگی و پرخاشگری سوق میدهند!
👈والدین نالان: اغلب از روزگار گله شکایت میکنند و باعث خستگی روانی فرزندان میشوند!
👈والدین نظریه پرداز:  به جای انتخاب عملکرد صحیح روش خود را با بکار بردن الفاظ عبارات توجیه میکنند!
👈والدین پریشان افسرده:  زبان بد ِگفتارشان موجب نابسامانی کودک میشوند!
👈والدین مهربان منفی:  بیش از اندازه ازکودکان حمایت میکنند که موجب عدم رشد کودکان و پرتوقع بار آمدن کودک میشود وقتی توقعش برآورده نشود ناشاد میشود!
👈والدین مسئول: همچنان که مسئولیت تامین نیازهای فیزیولوژیکی را دارند مسئولیت شادی و موفقیت کودک را هم میپذیرند و برای رسیدن به این هدف سیستم خانواده را به یک خانواده کارآمد وموفق تبدیل کرده شیوه های درست فرزندپروری را می آموزند.
#دکتر_هلاکویی
join👉 @Niniperarin ♥ )

 

🔻لطفا همین الان، وسط همین گروه، یه دهن آواز بخونید و برای ما بفرستید😐😑😑👇❗
join👉 @niniperarin
🔴تصور کنید دریک جمع یا مهمانی بدون مقدمه به شما بگویند لطفا یه دهن برای ما بخوانید تا فیض ببریم!
🔻شما چه احساسی پیدا خواهید کرد؟
🔻چه اضطرابی شما را فرا خواهد گرفت؟
زمانی که در مهمانی یا در سایر جمع ها به فرزند خود می گویید که شعر مهد کودک را بخوان یا انگلیسی صحبت کن تا همه ببینند چقدر قشنگ بلدی، به فرزندتان استرس وارد می کنید!
به هیچ وجه کودک را مجبور نکنید تا کاری را انجام دهد.
کودکان که عروسک سخنگو نیستند !!!!!!
#دکتر_هلاکویی

 

کودکان حرف گوش نکن، فنرهاي فشرده شده هستند!
join👉 @Niniperarin 🏃
✴گاهي اذيت كردن بچه ها هنگام مهمان آمدن يا به مهمانى رفتن ميتواند دلايل تربیتی داشته باشد. اين كودكان مانند فنر فشرده شده هستند. فنرى را بين دو انگشتتان فشار دهيد، زمانيكه آن را رها ميكنيد به اين ور و آنور ميپرد و به در و ديوار ميخورد. كودكاني كه والدين سختگير دارند هم اینگونه هستند.
✴پدر و مادرى كه عنوان ميكنند فرزندم در خانه مودب و آرام است، دست به چيزى نميزند و حرفهايمان را گوش ميكند، اما بيرون از خانه تبديل به موجود غريبه اى ميشود كه از كنترل ما خارج است، معمولا كودكى دارند كه در خانه اجازه كودكى كردن ندارد.
🔴اين كودكان معنى آزادى را نميدانند و زمانى كه شخص سومى حضور دارد و ميدانند والدينشان نميتوانند او را مجبور به ساكت بودن بكنند، از فرصت به دست آمده استفاده ميكنند.
#دکتر_هلاکویی

 

چرا کودکان در مقابل خواب و خوابیدن مقاومت می‌کنند؟
join👉 @Niniperarin 😴
زمان خواب برای کودکان به معنی زمانِ « تنهایی» « سکوت» « تاریکی» و « بی‌تحرکی» است.
پس ،از روش‌های مختلفی برای به تعویق انداختن آن استفاده میکنند. مثل گرسنگی، دستشویی ، تشنگی، ترس، بازی کردن و…
بنابراین شما معنای خواب را برای کودک عوض کنید:
برای مشکل تاریکی: از چراغ خواب استفاده کنید.
برای مشکل سکوت: برایش کتاب قصه بخوانید.
برای تنهایی: در اتاقش بمانید تا به خواب برود. تماس پوستی برقرار نکنید زیرا عادت میکند.
برای مشکل سکون: یک ساعت قبل از خواب بازی کامپیوتری نکند و تلویزیون تماشا نکند زیرا سطح هیجاناتش را بالا میبرد.
#دکتر_هلاکویی

 

#هر_گردی_گردو_نیست
join👉 @niniperarin
تجربه‌های غلط و حتی درست خودمان را به دیگران تعمیم ندهیم:
🔻 اصلا ازدواج نکن، من اگه جای تو بودم تا آخر عمر ازدواج نمی‌کردم
🔻بچه چیه همش دردسره، یه دونه بچه کافیه توی این دوره زمونه
🔻من اگه میدونستم اینقدر ازدواج خوبه زودتر ازدواج میکردم و…
🔴اولا تجربیات ما دلیل بر درست بودن اون موضوع و یا غلط بودنش نیست که بخوایم ازش نتیجه گیری کنیم، در بسیاری از موارد ما انتخاب های غلط و تجربیات بدی داشتیم
🔴دوما هرکسی شرایط خاص خودش را دارد، ممکنه سنی که شما ازدواج کردید یا بچه دار شدید، برای فرد دیگر با توجه به شرایطی که دارد نامناسب باشد و برعکس! شاید برای یک نفر دو بچه مناسب باشد و برای یک نفر یک فرزند کافی باشد!
ما قرار نیست نگاه سیاه‌وسفید داشته باشیم به موضوعات بلکه باید نگاهمون خاکستری باشه! ما هرگز با کفشهای دیگران راه نرفته ایم!
#دکتر_هلاکویی

 

✅ #قانون_مهم_10_به_1
join👉 @Niniperarin 👂
این قاعده در تربیت فرزندان یک قاعده کلیدی است! به اینصورت که کودک تا زمانی که کودک است 10 جمله باید بگوید تا پدر و مادر بتوانند یک جمله بگوید! تا کودک 10 جمله نگفته پدر و مادر باید دو گوش شنوا باشند! این قاعده در نوجوانی تغییر میکند و تبدیل به قاعده 20 به 1 میشود! یعنی روزی که شما به عنوان پدر و مادر یک نوجوان قرار است حرف بزنید، یک جمله بگویید و تا نوجوان شما 20 جمله حرف نزده لب به سخن باز نکنید! تا زمانی که کودک شما 10 جمله را نگفته…تا زمانی که نوجوان شما 20 جمله حرف نزده حق ندارید حرف بزنید! پدر و مادری دو گوش شنوا میخواهد. اگر چنین باشید میان شما و فرزندتان الفتی به وجود می آید از نوع دوستی! فرزند شما در این صورت رفیق شما خواهد شد و از دنیایش برای شما لب به سخن خواهد گشود! پدر و مادر دانا بیش از آنکه گوینده باشند شنونده هستند!!! پدر و مادر باید حرف گوش کن باشند نه فرزندان!
#دکتر_هلاکویی

 

❎وقتی با بچه ها حرف میزنید، جملات خود را با این سه کلمه شروع نکنید‼
join👉 @Niniperarin
1️⃣اگر
2️⃣تو
3️⃣چرا
وقتی جمله را با این سه کلمه شروع می کنید در واقع کودک تمایلی به شنیدن ندارد و از شما رویگردان می شود به این علت که:
🔴اگر: گاهی می تواند یک کلمه تهدیدآمیز باشد و او را بترساند و بچه ها همیشه از ترس فرار می کنند مثلا: اگر به حرفم گوش نکنی اونوقت….
🔴تو: با گفتن کلمه تو، کودک احساس می کند که از سوی شما مورد حمله قرار گرفته و شخصیتش مورد تهدید قرار می گیرد، به خصوص وقتی کلمات اغراق آمیز در مورد رفتارش به کار ببرید مثلا: تو هیچ وقت به حرفهای من گوش نمیدی!
🔴چرا: با این کلمه از کودک خود می خواهید که چیزی را توضیح دهد، کاری که معمولا بچه ها قادر به انجامش نیستند مثلا: چرا به من گوش نمیکنی؟
#دکتر_هلاکویی

 

✅سفره دلتان را از “اینجا تا میدان امام حسین” برای کودک وا نکنید‼
join👉 @niniperarin ❣
هرگز هرگز هرگز با فرزندانتان درد دل نكنيد. دانشمندان امريكا سالها قبل با نسلي از دختران مواجه شدند كه رفتارشان نشان از مورد تجاوز گرفتن در كودكيشان داشت در حالي كه هيچ تجاوزي صورت نگرفته بود. نتايج نشان داد تمام اين دختران در كودكي سنگ صبور مادرانشان بودند. يعني به روح و روان كودك تجاوز شده. هرگز بدي كسي را به كودكان نگوييد. اين مصداق بارز تجاوز به كودك است. اعضاي فاميل، اعضاي بدن كودكان هستند. وقتي با اعضاي فاميل مثلا مادر با مادربزرگ كودك دعوا ميكنيد در حقيقت دست كودكتان را مي بريد. درست همان روزي كه فرزندتان را به دنيا مي آوريد، بدگویی از فامیل و دعوا با اعضای فامیل را فراموش کنید. مبادا مبادا مبادا با كودكانتون درد دل كنيد. هرگز هرگز هرگز بدگويي فاميل را به كودك يا در مقابل كودك نگوييد!
#دکتر_هلاکویی

 

🔴 نتیجه بکن نکن های امروز ما،در آینده فرزندانمان چیست؟ (نظر دکتر هلاکویی)
join👉 @Niniperarin 🔔
باید بدانیم که دوره فرماندهی و فرمانبرداری گذشته است. بایدها و نبایدها را درباره تربیت کودک باید کنار گذاشت. چون باعث میشود که کودک در آینده تبدیل به نوکری شود که رئیسش 12 ساعت از او کار می کشد، و یا همسری پیدا می کند که تمام وقت سوارش است. نی نی پرارین این نوع تربیت، کودک را بنده و برده، بار می آورد. باید به کودک آنچه خوب و درست است بیاموزیم و در وجودش بکاریم. بکن نکن نکنید به جای بکن نکن محیط را امن کنید! با خلاقیت اجازه بدهید کشف و شهود کند! کودک را برده بار نیاورید!
#دکتر_هلاکویی

 

#ﺍﮔﺮ_ﻗﺮﺍﺭ_ﺑﻮﺩ_ﯾﮏ_ﺑﺎﺭ_ﺩﯾﮕﺮ_ﻓﺮﺯﻧﺪﻡ_ﺭﺍ_ﺑﺰﺭﮒ_ﮐﻨﻢ..
join👉 @niniperarin ♥
ﺍﮔﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﻮﺩ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﻓﺮﺯﻧﺪﻡ ﺭﺍ ﺑﺰﺭﮒ ﮐﻨﻢ، ﺍﻧﮕﺸﺘﻢ ﺭﺍ کمتر ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﺍﻭ میگرفتم…ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺍﺩﺏ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﻭ ﻣﯽ ﺍﻧﺪﯾﺸﯿﺪﻡ ﻭ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ، بیشتر ﺑﻪ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭﯼ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺍﻫﻤﯿﺖ میدﺍﺩﻡ. ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺘﻢ ﻧﮕﺎﻩ میکرﺩﻡ ﻭ ﭼﺸﻢ ﻫﺎﯾﻢ ﺭﺍ بیشتر ﺑﺮﺍﯼ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺑﻪ ﮐﺎﺭمیگرفتم. ﺑﺎ ﺍﻭ بیشتر ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺵ میرفتم، ﺑﺎﺩﺑﺎﺩﮎ ﻫﺎﯼ بیشتری ﺑﻪ ﺁﺳﻤﺎﻥ میفرستادم.. ﮐﻢ ﺗﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺟﺪﯼ میگرفتم ،ﺍﻣﺎ ﺟﺪﯼ ﺗﺮ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺑﺎﺯﯼ میکردم . راه های بیشتری ﺑﺎ ﻭﯼ میپیمودم ﻭ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ بیشتری ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺗﻤﺎﺷﺎمیکردم. ﮐﻢ ﺗﺮ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻣﯿﮑﺸﯿﺪﻡ ﮐﻪ ﺗﻨﺪﺗﺮ ﺭﺍﻩ ﺑﺮﻭﺩ ﻭ ﺑﯿشتر ﺩﺭ ﺁﻏﻮﺷﺶ ﻣﯽﮐﺸﯿﺪﻡ. ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺧﺸﮏ ﻭﺳﺨﺖ ﮔﯿﺮﺍﻧﻪ ﺍﻡ ﺭﺍ ﮐﻢ ﺗﺮ ﺑﻪ ﮐﺎر میبردﻡ ﻭ ﺩﺭﻋﻮﺽ ﺑﯿﺶ ﺗﺮ ﺣﻤﺎﯾﺘﺶ میکردم . ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺧﺎﻧﻪ، ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ ﺍﻭﺭﺍبهتر میساختم ﻭﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﺭﺷﺪ ﺩﻫﻢ، ﻗﺪﺭﺕ ﻋﺸﻖ ﻭﺭﺯﯾﺪﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﭘﺮﻭﺭﺵ میدادم…
#دکتر_هلاکویی

 

#تربیت_کودک_تربیت_همسر😑
join👉 @niniperarin ♥

چند روز پیش یک متن به چشمم خورد که یکی از مامان های کانال نوشته بود “آهای پسرهای همسایه، خوب تربیت شوید! من برای دخترم خون دلها خورده ام”. یادم به حرف همسایه شوکت افتاد که وقتی من بچه بودم و خاک بازی میکردم، میگفت “اهای دختر همسایه خاک بازی میکنی؟ برای پسرم نمیگیرمت!! ناگفته نماند که پسر همسایه شوکت خودش توی خاک غلت میخورد” 😅😅! راستش با اینکه خودم دختر دارم، اما دختر و پسر ندارد. همه خون دل میخورند. فرزندان ما، زن و شوهرهای آینده هستند. دکتر هلاکویی اعتقاد دارد هر طور که با همسرتان رفتار کنید، به عنوان الگو برای آینده فرزندان خواهید بود؛ یعنی آنها نیز دقیقا همین‌طور با همسر خود رفتار خواهند کرد! رفتار همسر ما با ما، ناشی از تربیت خانوادگی و رفتارهای پدر و مادرش با یکدیگر است. اگر به صورت غیر صحیح با همسر خود رفتار کنید و مدام در حال مشاجره باشید آنها نیز به همین سبک رفتار میکنند. بچه‌ها بیشتر از آنچه شما به عنوان نصیحت به آنها گوشزد میکنید، از رفتار شما پیروی میکنند. اگر با همسر خود با احترام و توام با عشق رفتار کنید، ارزش خانواده را به فرزند خود نشان میدهید و نه تنها به او احساس امنیت میدهید بلکه خوشبختی آینده او را رقم میزنید!

 

#لجبازی_و_کسب_توجه
join👉 @niniperarin ♥
چنانچه کودکی مورد بی توجهی قرار گیرد سعی می کند از طریق منفی کاری و لجبازی توجه دیگران را به خود جلب کند. مثلا جلوی تلویزیون می ایستد، هنگام صحبت کردن دیگران داد و بیداد می کند و موقع غذا خوردن از سر سفره بلند می شود.
والدین هنگام مشاهده ی چنین رفتارهایی با بحث های طولانی، خواهش و یا حتی تنبیه به رفتار منفی کودک توجه می کنند و بدین ترتیب به تدریج کودک می آموزد که برای کسب توجه دست به این رفتارها بزند.
join👉 @niniperarin ♥
#دکتر_هلاکویی

 

#یک_سرمایه_گذاری_مادرانه!
join👉 @niniperarin ♥
بسیاری از مادران امروز بیست سال از زندگی خود را صرف تحصیل می کنند تا در کار خود موفق باشند، اما حاضر نیستند بیست ماه از زندگی خود را صرف فرزندشان کنند و کنار او بمانند تا فرزندی موفق داشته باشند. در حالیکه موضوع پرورش کودک موضوع یک “انسان” است که عزیزترین عزیز ماست.
زمانی که ما صرف بودن با فرزندمان میکنیم بزرگترین سرمایه گذاری زندگی ماست.
join👉 @niniperarin ♥
#دکتر_هلاکویی

 

#دوزخ_طرد_شدن
join 👉 @niniperarin 😫
بزرگترین وحشتی که یک کودک می تواند داشته باشد این است که دوست داشته نشود. طرد شدن دوزخی است که کودک از آن وحشت دارد.
طرد شدن، با خود خشم می آورد و خشم نوعی جنایت را، که شکل انتقام دارد. بارها در خیابان شنیده ایم که مادری خشمگین به کودک خود که وقتش را تلف کرده می گوید: اگر الان نیایی اینجا، همینجا ولت میکنم و میروم. این نوع گفتار، ترس همیشگی رها شدن را برانگیخته میکند و کودک را بیش از پیش در خیال تنها رها شدن در دنیا فرو خواهد برد و سرآغاز اضطراب است.
#دکتر_هلاکویی

join 👉 @niniperarin 😫

 

موضوع: #درد_و_دل_با_کودک
مدت زمان مطالعه: 30 ثانیه ⏲
✅کودک گزینه مناسبی برای درد و دل کردن نیست‼
join👉 @niniperarin ❣
هرگز هرگز هرگز با فرزندانتان درد دل نكنيد. دانشمندان امريكا سالها قبل با نسلي از دختران مواجه شدند كه رفتارشان نشان از مورد تجاوز گرفتن در كودكيشان داشت در حالي كه هيچ تجاوزي صورت نگرفته بود. نتايج نشان داد تمام اين دختران در كودكي سنگ صبور مادرانشان بودند. يعني به روح و روان كودك تجاوز شده. هرگز بدي كسي را به كودكان نگوييد. اين مصداق بارز تجاوز به كودك است. اعضاي فاميل، اعضاي بدن كودكان هستند. وقتي با اعضاي فاميل مثلا مادر با مادربزرگ كودك دعوا ميكنيد در حقيقت دست كودكتان را مي بريد. درست همان روزي كه فرزندتان را به دنيا مي آوريد، بدگویی از فامیل و دعوا با اعضای فامیل را فراموش کنید. مبادا مبادا مبادا با كودكانتون درد دل كنيد. هرگز هرگز هرگز بدگويي فاميل را به كودك يا در مقابل كودك نگوييد!
#دکتر_هلاکویی

join👉 @niniperarin ❣

 

 

موضوع: #کودک #مشاوره #لجبازی
مدت زمان مطالعه:35ثانیه⏲
نی نی پرارین چرا بچه ی من کارهاش را كند انجام ميده؟ اونم وقتي عجله دارم؟یعنی داره لجبازي ميكنه؟
join 👉 @niniperarin 😍
پاسخ: تا 6سالگي وزن مغز كودك به90 درصد وزن بزرگسالي خود ميرسد و با رشد میلین مغز، پروسه انتقال اطلاعات به مغز و مهارتهاي حركتي كودكان پيشرفت زيادي خواهد كرد. دکتر هلاکویی در این زمینه اعتقاد دارد والدين بايد صبور باشند چون سرعت انتقال اطلاعات به مغز در كودكان بسيار كندتر از بزرگسالان است. به ميزاني كه كودك رشد ميكند مهارتهاي حركتي مانند پوشيدن كفش و بستن دكمه ها پيشرفت ميكند. كندي كودكان به دليل كامل نبودن مغزشان است. به خاطر عجله داشتن استقلال آنها را نگيريد. شخصا خودتان كارهايشان را انجام ندهيد،کودکان نياز به تمرين دارند تا مهارتهاي حركتيشان پيشرفت كند، و هول كردن، غر زدن، داد زدن، دعوا كردن شما باعث افزايش سرعت آنها نخواهد شد تنها روي اعتماد به نفس و حرمت كودكان تاثير خواهد داشت.

join 👉 @niniperarin 😍

 

موضوع: #سیر_شدن #تغذیه
مدت زمان مطالعه 20 ثانیه⏲
📢نی نی پرارین، کودکم غذا میخورد اما نمیدانم آیا سیر شده یا نه؟
join 👉 @niniperarin 👈
✅ نکته: گاهی هم مادران تصور میکنند کودک کم غذا خورده و سیر نشده! یعنی کودک به اندازه ای که مادر توقع داشته غذا نخورده! در این مواقع مادر گیج میشود که آیا کودک من سیر شده؟ کودک، شما را با انجام حرکاتی متوجه سیر شدن خود میکند.
ضربه زدن با قاشق، تکان دادن سر، بستن دهان، تف کردن غذا و یا گریه کردن همه از عکس العمل های سیر شدن و میل نداشتن به غذا هستند. در مواردی مادر با تهوع کودک حتی روبرو میشود زیاد معده کودک پر شده و مادر همچنان مشغول دادن غذا به کودک است. هرگز کودک را مجبور به خوردن نکنید، مطمئن باشید زمانیکه گرسنه باشد غذا را خواهد خورد. قطعا زیاد غذاخوردن کودک، تاثیر بسزایی در اضافه وزن وی در بزرگسالی خواهد داشت.
مثالی که دکتر فرهنگ هلاکویی در این مورد میزند مثال درخور تاملی است. وقتی حیوانات فرزندی به دنیا می آورند، هرگز با قاشق دنبال فرزندشان نمیدوند و از او خواهش نمیکنند که غذا بخورد. حیوانات به میل گرسنگی کودکشان اعتماد میکنند. انسان به عنوان اشرف مخلوقات کمتر از حیوانات نیست. اگر آزمایشات پزشکی سلامتی کودک را تائید میکند، به کودکتان اعتماد کنید. مطمئن باشید کودک گرسنه غذا میخورد. مادران پر استرس، کودکشان را بی اشتها میکنند.
join 👉 @niniperarin 👈

 

#تقویت_مثبت_کودک!
join👉 @niniperarin ♥
حتما باید رفتار خوب کودکتان را تشویق کنید و به آن جایزه بدهید. تقویت مثبت، فواید خودش را دارد. با جایزه دادن به رفتار خوب کودک، روی او و خوبی هایش سرمایه گذاری کنید. ما یاد گرفته ایم بدی ها را ببینیم و بابت آنها سری به نشانه ناراحتی بجنبانیم. به ما یاد نداده اند کار خوب را تشویق کنیم. همان طور که کودک شما اگر کار زشتی را انجام داد، این ارتکاب عمل زشت و نادرست به سرزنش فوری نیاز دارد، پس فوراً باید برای خوبی خود و رفتار درستش نیز تشویق شود.با این کار به کودک می آموزیم رفتار خوب هم ارزش خودش را دارد و دیده میشود و بی توجه باقی نمی ماند. در واقع باید با همان شدت و حدتی که بر کار بد تاکید میکنیم، بر کار خوب هم تاکید کنیم.
join👉 @niniperarin ♥
#دکتر_هلاکویی

 

#بهترین_بچه
join👉 @Niniperarin ♥
از کودکانتون دانشمند نسازید! به خاطر باهوشی کودکان را مدارس تیزهوشان نفرستید! کودک تمام عمرش فرصت دارد که دانشمند شود! اما برای کودکی و بازی فقط همین چند سال فرصت را برای همه عمر دارند! تلاش برای ساختن بهترین فرزند، تنها از فرزند شما دانشمند میسازد نه انسانی خوشبخت و خوشحال! تنها انتظارتان از کودکتان یک چیز باشد! خوشحال باشد و از زندگی لذت ببرد. خوب بودن کودکتان کافیست. دنبال بهترین نباشید. بهترین بودن بدبختی است! این “ترین” ها و “ترین شدن ها” خیلی ها را نابود کرده است!
#دکتر_هلاکویی

join👉 @Niniperarin ♥

 

💙💔 صداها را رنگ‌بندی کنید: 💙💔
صدای آرام= آبی💙
صدای بلند= قرمز💔
مثلا بگویید: “این صدای بلند قرمز است و من به صداهای قرمز جواب نمی‌دهم” 💔یا اینکه “آفرین! الان این صدا آبی شد و من جواب می‌دهم.”💙 به‌یاد داشته باشید که لحن شما باید آرام باشد تا کودک با آرامش حرف زدن را یاد بگیرد.

😡به هیچ وجه هنگام داد زدن کودک، شما داد نزنید!😡
دکتر هلاکویی
@niniperarin

 

💟نتیجه بکن نکن های امروز ما،در آینده فرزندانمان چیست؟
join👉 @Niniperarin 🔔
باید بدانیم که دوره فرماندهی و فرمانبرداری گذشته است.
بایدها و نبایدها را درباره تربیت کودک باید کنار گذاشت. چون باعث میشود که کودک در آینده تبدیل به نوکری شود که رئیسش 12 ساعت از او کار می کشد، و یا همسری پیدا می کند که تمام وقت سوارش است. نی نی پرارین این نوع تربیت، کودک را بنده و برده، بار می آورد. باید به کودک آنچه خوب و درست است بیاموزیم و در وجودش بکاریم. بکن نکن نکنید به جای بکن نکن محیط را امن کنید! با خلاقیت اجازه بدهید کشف و شهود کند! کودک را برده بار نیاورید.
#دکتر_هلاکویی
join👉 @Niniperarin 🔔