من و مایع ماکارونی

#من_و_مایع_ماکارونی
join👉 @niniperarin 🍝
آن سالها مایه ماکارونی مثل حالا انقدر سوسول نبود که. فلفل دلمه ای نداشت. قارچ و هویج رنده شده و ذرت آب پز هم نداشت.
این مخلفات آن موقع ها یا نبودند یا خیلی لوکس حساب میشد. اصلا ‌انگار خیلی هایشان هنوز اختراع نشده بودند. مایه ماکارونی عبارت بود از پیاز و رب و گوشت چرخ کرده. با همه سادگیش اما لعبتی بود برای خودش. مادرم هر وقت ماکارونی می پخت من با یک تکه نان لواشی که‌گذاشته بود کنار برای ته دیگ، می آمدم کنار گاز و چشمهایم را مثل گربه چکمه پوش گرد می‌کردم که بگذارد لقمه ای مایه ماکارونی بخورم . گاهی که سردماغ بود قد یک لقمه برایم می گذاشت بماند ولی اکثر اوقات می گفت کم است و همه را می زد تنگ قابلمه ماکارونی. من ولی به همان روغن ربی ته ماهیتابه هم قانع بودم که مزه و بوی مایه ماکارونی داشت و چه بسا خوشمزه تر بود از خود ماکارونی و انقدر نان لواش را ته ماهیتابه می مالیدم که نیازی به اسکاچ نبود.
مادرم بعدها که فهمید میشود از ته ماهیتابه هم استفاده بهینه کرد و مخصوصا وقتی چند بار حین لیس زدن ماهیتابه مچم را گرفت، موقع دم کردن، محتویات ماکارونی را چند بار توی ماهیتابه میچرخاند تا همان دلخوشی کوچک من هم شسته بشود و برود به خورد ماکارونیها.
گاهی فکر‌میکنم پدر و مادرهای قدیمی‌ ما را تحریم اقتصادی میکردند. دلم تنگ شده برای آن روزها، هرچه که بود، زندگی آن قدیمها حال و هوای خوبی داشت.
join👉 @niniperarin 🍝
#بابک_اسحاقى