خوراک لوبیا سبز (+8 ماهگی)

غذای کمکی شماره 34: خوراک لوبیا سبز

خوراک لوبیا سبز
مناسب برای 8 ماهگی به بعد
@niniperarin
ابتدا 2 قاشق مرباخوری کره (نه روغن زیتون !! توضیحات بیشتر در نکته هااا) رادرقابلمه کوچکی حرارت بدهید. سپس یک عدد پیاز کوچک رنده شده را اضافه کنید و آنرا تفت دهید. سپس یک تکه گوشت ماهیچه گوسفندی را اضافه کرده و با پیاز و روغن تفت دهید. کمی که پخته شد، یک و نیم قاشق غذاخوری لوبیا سبز از قبل خوووب پخته شده را اضافه کرده و سپس یک گوجه فرنگی که قبلا پوست آن گرفته و رنده شده است را به مواد بیافزایید تا تفت بخورد. در انتها یک عددسیب زمینی کوچک پخته شده و یک عدد هویج کوچک پخته شده را اضافه کرده و درظرف آب بریزید و اجازه دهید کاملا بپزد. بعد از پخت با کمی آب لیموترش تازه به کودک بدهید. نوش جااااان.
@niniperarin
📝نکته: 👇هشداااار 👇
1) متاسفانه افراد بسياري براي سرخ کردن مواد غذايي بويژه موادي که جذب روغن بالايي دارند، از جمله بادمجان و کدو از #روغن_زيتون استفاده ميکنند و با ناآگاهی به دیگر مادران هم توصیه میکنند اینکار را انجام دهند😰😰. اين در حاليست که اين روغن هنگام سرخ کردنِ مواد به درجه دود ميرسد (درجه دود دماییست که ساختار روغن به هم ريخته، ترکيبات جديدِ سرطان زا و سمي تشکيل میدهد).
درجه دود روغن‌هاي سرخ کردني بالاتر از روغن زیتون بوده و گرماي بيشتري نسبت به روغن زيتون تحمل ميکنند و برای تفت دادن و ماندن در غذا روغن سالمتری است. روغن زيتون را ميتوان براي طبخ غذاهايي که نياز به حرارت زیاااد و پخت طولاني دارند، مانند طبخ نيمرو استفاده کرد نه بیشتر. نی نی پرارین تاکید میکند روغن زیتون روغن طباخی نیست و بهتر است به صورت خام روی سالاد و غذا ریخته شود!
@niniperarin
2) تعداد دفعات استفاده از روغن سرخ کردني بيشتر از1مرتبه نیست.
3) در غذای کودک از زدن نمک (سم خوراکی)، رب(حاوی نگهدارنده)، ادویه جات(آلرژی زا در دوره نوزادی)، فلفل(ممنوع برای کودک و نوزاد) پرهیز کنید تا کودک سالمتری داشته باشید.
4) بافت هویج و لوبیا سبز سخت است و باید حتما جداگانه پخته شود و بعد به غذا افزوده شود تا برای نوزاد قابل هضم باشد.
5) برای کودکانی که با گوشت میانه خوبی ندارند، لوبیا سبز تا حد زیادی میتواند جایگزین خوبی باشد.
@niniperarin