خرافات دوران بارداری!

✳اگر به تازگی مادر شده‌اید یا در شرف مادر‌ شدن هستید حتماً از اطرافیان خود چیز‌های می‌شنوید که نمی‌تواند درست یا غلط بودن آنها را تشخیص دهید؛تعدادی از معروفترین این خرافات عبارتند از:
✅«صورتت گرده! دختر داری» یا «پهلو‌هایت بزرگ شده! پسر داری». این قضیه ربطی به جنس بچه ندارد و کاملا خرافی است.
💟«اگر دست‌هات رو ببری بالای سرت، بند ناف دور سر بچه‌ات می‌پیچه». حرکات اندام‌های بالایی کوچک‌ترین تأثیری بر اندام‌های میانی و تحتانی ندارند. البته احتمال پیچیدن بند ناف دور گردن جنین وجود دارد اما همگی به وضعیت رحم مادر مربوط می‌شوند نه دست‌های مادر.
✴«اگر به آدم زشت نگاه کنی، بچه‌ات شبیه‌اش می‌شه!» زشتی یا زیبایی، نسبی و سلیقه‌ای است و تمام ویژگی‌های جسمی هر فردی به ژن‌هایی که مادر و پدرش به او بخشیده‌اند، بستگی دارد و هر بچه‌ای مخلوطی از ژن‌های خانواده مادر و پدرش را بروز می‌دهد.
☯«اگر به ماه گرفتگی نگاه کنی، بچه‌ات لب شکری می‌شه.» . قدیمی ها معتقدند که خسوف، نیشی است که رخ ماه را زده است و اگر زن باردار به آن نگاه کند، همین بالا سر فرزندش می‌آید و بهمین دلیل مادر باید همیشه یک سنجاق تیز به لباسش وصل کند تا این بلا دفع شود اما این داستان هیچ توجیه علمی‌ای ندارد.
✳«مبادا در دوران بارداری وارد وان شوی! آب کثیف جنین را مریض می‌کند.» آبی ولرم با دمای ملایم برای مادر باردار بسیار آرامش بخش است. جنین در پوششی مخاطی در کیسه آمنیوتیکی قرار گرفته و آب وان به او نمیرسد.
🚺«اگه سر دلت می‌سوزه بچه‌ات پر مو می‌شه.» تعداد فولیکول موی هر فرد به ویژگی‌های ژنتیکی او بستگی دارد که از شما و همسرتان به ارث برده. سوزش سر دل طی بارداری، ناشی از حساسیت‌ بافتهای دستگاه‌ گوارش به هورمون‌های دوران بارداری و فشار رحم به معده است.
🚹«اگه زیاد میوه نخوری، بچه‌ات موقع دنیا اومدن کثیف می‌‌شه.» خوردن میوه از عادات تغذیه‌ای سالم است بخصوص، طی بارداری اما هیچ ربطی به وجود داشتن چربی و خو‌نابه روی بدن نوزاد ندارد. متأسفانه همه انتظار دارند وقتی فرزند‌شان از رحم‌شان خارج می‌شود، مثل آن بچه‌های سفید و تپل تبلیغات تلویزیون باشد اما همه نوزادان در بدو تولد بالایه‌ای از چربی محافظ به نام ورنیکس پوشیده شده‌اند.
🚼 «اگه شیر و پنیر زیادی بخوری سر‌ بچه‌ات جوش سفید می‌زنه». کلاه گهواره‌ای، جوشهای سفیدی که روی سر بسیاری از نوزادان وجود دارد، ناشی از مقدار زیاد چربی در جمجمه نوزادست؛ این جوش‌ها بی‌خطرند و ربطی به میزان لبنیاتی که مادر مصرف کرده ندارد. کلسیم برای رشد جنین حیاتیست.
join 👉 @niniperarin 😊

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *